Charles University International Club (IC CUNI) je studentský spolek, který pomáhá zahraničním studentům při jejich orientaci a integraci na Univerzitě Karlově. Díky našim aktivitám dostávají místní i zahraniční studenti možnost rozšířit si obzory, zlepšit se v cizích jazycích a navázat nová přátelství.

Moc rádi mezi sebou uvítáme nové dobrovolníky, nadšence a kolegy, kteří by nám s organizací aktivit pomohli a hlavně si je s námi užili!

S aktivními členy se pravidelně scházíme na schůzkách – Týmových posedech, a pro nováčky v září a v lednu organizujeme Informační Buddy Schůzku.
Na obou tě moc rádi uvidíme.  Přidej se do naší skupiny IC CUNI Local Members a žádná akce ti neujde. 

Jak se zapojit?

1) Buddy Programme

Na začátku každého semestru otvíráme Buddy Program, díky kterému se můžeš stát kontaktní osobou jednoho či více zahraničních studentů a pomoci jim během jejich prvních dnů u nás.
Můžeš si vybrat o koho se budeš starat podle toho, jaký jazyk si chceš procvičit nebo jaká kultura tě zajímá! 

2) Orientation Week

Před zahájením výuky organizujeme ve spolupráci se zahraničními odděleními jednotlivých fakult Orientation Week.
Jedná se o aktivity, které studentům pomohou zlepšit si orientaci ve městě, seznámit se s dalšími zahraničními studenty
a také se trochu dostat mezi studenty místní. U výměnných studentů jsou tyto akce velmi oblíbené, a proto potřebujeme Vaši pomoc! 

3) Pravidelné aktivity

V průběhu semestru se staráme o chod několika pravidelných aktivit: Film Club, Social Sundays, Art Club, Let's Explore Prague a mnoho dalšího. 
Organizujeme také několik výletů (jednodenní, vícedenní, za kulturou, turistické i cyklistické), sportovní turnaje a parties.
Nabídku aktivit se stále snažíme obměňovat a vylepšovat, a ty se se svými nápady do všeho můžeš zapojit! Můžeš vzít zahraniční studenty na kávu, do ZOO nebo na procházku.
Všechny akce jsou českým studentům otevřené, můžeš se jen přijít podívat nebo vypomáhat jak dlouhodobě, tak i nárazově. 
Pokud máš zájem nám s nějakou aktivitou pomoci, nebo se chceš na cokoli zeptat, kontaktuj našeho HR koordinátora na hr@ic-­cuni.cz.

Těšíme se na tebe!